Kaaskorraldaja infonurk

Tallinna Tudengipäevad on traditsiooniline tudengikultuuri edendav, tudengeid ühendav ning kodust välja toov elamusfestival, mis leidis esmakordselt aset 1995. aastal. Sel aastal toimuvad sügisesed Tallinna Tudengipäevad 11.-15. septembril. Festivali korraldusmeeskonna ja kaaskorraldajate koostööna sünnib vähemalt 70 üritusest koosnev programm.

Kes on kaaskorraldaja?

Tudengipäevade kaaskorraldaja võib olla nii era- kui ka juriidiline isik, kes korraldab Tallinna Tudengipäevade raames sündmuse, mille sihtgrupp on tudengid ja mille kontseptsioon ühtib käesoleva Tudengipäevade omaga. Kaaskorraldajaks hakkamisel kooskõlastavad mõlemad osapooled oma soovid ja proovitakse leida kuldne kesktee. 

Tudengipäevade meeskond toetab kaaskorraldajat huvitavate mõtetega ja võimalusel jõuga! Igal juhul lisame kaaskorraldajad oma Facebooki üritusse ja postitustesse kui ka kodulehel asuvasse programmi. Kokkuleppel saame leida ka teised variandid kaaskorraldaja esile tõstmiseks. 

Mida peaks kaaskorraldaja silmas pidama?

 • korraldatavad sündmused peaksid sobima kokku Tudengipäevade üldise kontseptsiooniga;
 • korraldatav sündmus peaks mahtuma ühte järgmisesse kategooriasse: kultuur (nt näitused, etendused jpm), haridus (nt koolitused, seminarid), sport (nt treeningud, võistlused), meelelahutus (beerpongi turniir, pidu jne), varia (nt õhtusöök, kirbuturg);
 • sündmusel kasutatav keel ei pea olema eesti keel! Meie eesmärgiks on kaasata ka teistest rahvustest tudengeid;
 • sündmus võiks olla tasuta või tudengile erihinnaga (vähemalt -25%);
 • tasuta üritused saavad tasuta ruume Tudengimajas; 
 • mõtle läbi, et mis kell algab Sinu üritus! Kahtlemata kõige populaarsem aeg on õhtuti kell 18/19 ja sel ajal on ka teisi üritusi. Kui arvad, et tudeng ilmub kohale ainult õhtul, siis see on müüt! Tudengite loengud toimuvad väga erinevatel päevadel ja kellaaegadel;
 • selleks, et korraldatav üritus saaks võimalikult palju külastajaid, tuleb ka kaaskorraldajal ka ise tegeleda aktiivse sündmuse turundamisega kui ka kujundada üritus, mis on võimalikult eksklusiivne. Tudengipäevade tiim annab kõikidele kaaskorraldajatele Facebooki sündmuse päise kujunduse põhja, mida tuleb kõigil kaaskorraldajatel kasutada ühtse festivali loomiseks. 

Kuidas näeb välja kaaskorraldajaks hakkamine?

 1. Kui saite kutse, siis vastake sellele! Kui te pole kutset saanud, siis kirjutage programm@tudengipaevad.ee. 
 2. Järgmina tuleb kokku leppida üritusega seotud detailid! Selles osas aitab teid meie sündmuste koordinaatorid, kes saadavad kaaskorraldajatele ankeedi. 
 3. Seejärel vaatab Tudengipäevade tiim teie ankeedi üle ja tagasisidestab selle.
 4. Teie sündmus lisatakse meie Facebooki eventi kui ka kodulehele (alates augustist).
 5. Paar nädalat enne Tudengipäevi saadame teile meili ja ootame teie kinnitust, et soovite endiselt programmis olla. 
 6. Seejärel saadame teile ettepanekud, et tagada võimalikult sujuv sündmus!
 7. Pärast festivali ootab teid tänu :)…ja muidugi kuulsus!

Kuidas kajastatakse kaaskorraldajaid Tudengipäevade programmis?

Meie poolt on kajastus tagatud:

 • kodulehel leheküljel “Programm”, kus on kirjas kõige olulisem informatsioon: korraldaja, ürituse nimi, aeg, koht, kirjeldus ja maksumus! Siit saab külastaja kõige sisukama informatsiooni programmi kohta.
 • Facebookis teeme peamiselt mass-postitusi, kus on kirjas konkreetse päeva või valdkonna sündmused. Lisaks paneme kõikide kaaskorraldajate üritused plakatile. Samuti on võimalik saada rohkem tähelepanu, kui kutsud enda toodet/teenust proovima Tudengipäevade korraldustiimi või soovid anda auhinnaks oma toote/teenuse. Sel juhul on tagatud erladi postitused Facebookis, Instagramis kui ka plakatil (A3 või A4 suurus, kus on kirjas ka teised valitud sündmused).
 • plakatil (A4), kuhu lisame Tudengipäevade korraldustiimi ja üliõpilasesinduste korraldatavad sündmused. Samuti lisame plakatitele meie toetajate/sponsorite üritused.